Zarząd Polskiego Związku Kajakowego w 2019 r. przyjął nowe zasady szkolenia Instruktorów Turystyki i Rekreacji Kajakowej. W konsekwencji Przewodnicząca Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich powołała Zespół ds. Szkolenia. Zadaniem Zespołu jest nadzór oraz koordynacja wszystkich działań związnych ze szkoleniem instruktorów oraz ocena ich bieżącej aktywności.


Poniżej prezentujemy sylwetki osób wchodzących, w bieżacej kadencji Komisji, w skład Zespołu ds. Szkolenia.
Drwęca Jerzy Świtek - kierownik Zespołu. Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia Związkowego, członek Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich PZKaj.


Z kajakarstwem rekreacyjnym związany od 1966 roku. Początkowo w Klubie Kajakowym "Trybuszon" przy Wyższej Szkole Marynarki Wojennej, następnie w Klubie Wodnym "Delfin" przy Oddziale PTTK Marynarki Wojennej, Klubie Kajakowym "Wodniak" przy Gdańskiej Stoczni Remontowej, a od 1987 roku jest członkiem Klubu Wodnego "Żabi Kruk" w Gdańsku. Na początku lat 90-tych pełnił tam funkcję Prezesa Zarządu odbudowując klub po maraźmie stanu wojennego. Komandor wielu imprez kajakowych, począwszy od Morskich Maratonów Kajakowych na Zatoce Puckiej, większości edycji Gdańskiego Festiwalu Kajakowego, Jesiennych Spotkań Kajakowych w Kolbudach aż do kierowania Mistrzostwami Polski Instruktorów Kajakarstwa.

Działając w ramach OZKaj w Gdańsku był współautorem cyklicznego biuletynu "Na kajakowym szlaku" i tam rozpoczęła się jego przygoda ze szkoleniem kajakowym. Początkowo na poziomie podstawowym poprzez organizację szkółek kajakowych, a następnie przy współpracy z KTiR PZKaj na poziomie szkoleń instruktorskich. W okresie funkcjonowania Instruktorów Rekreacji Ruchowej organizował i prowadził kursy IRR w specjalności kajakarstwo we współpracy z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Instruktor sportu w specjalności kajakarstwo.


Bartosz Sawicki


Bartosz Sawicki


Od ponad 20 lat regularnie prowadzi spływy i szkolenia kajakowe. Lubi prowadzić grupy z dziećmi w wieku przedszkolnym, ale również wyprawy górskie i morskie. Zagorzały propagator pływania w kanadyjce/kanu. Były prezes i szkoleniowiec w klubie WAKK Habazie. W latach 2010-2018 pełnił funkcję koordynatora PSKK, a w latach 2001-2011 główny redaktor portalu kajak.org.pl
Radunia Tomek Kubiak - Bielski Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo, Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia drugiego.


Dzięki rodzicom kajakiem pływa od dziecka. Od 1976 roku członek Klubu Turystyki Kajakowej PTTK "Bractwo Wodne" w Bydgoszczy, a od 2006 roku Studenckiego Klubu Kajakowego "Morzkulc" w Gdańsku.
W 2011 roku zdobywa Mistrzostwo Polski Instruktorów Kajakarstwa. Pływa po różnych akwenach, choć szczególnie pasjonuje go kajakarstwo "zwałkowe" oraz (z racji posiadania patentu Kapitana Jachtowego) kajakarstwo morskie. Dużo czasu spędza na wodzie, a swoją wiedzą i doświadczeniem lubi dzielić się z innymi.
W poprzednich edycjach szkoleń, firmowanych przez Komisję Turystyki i Rekreacji / Komisję Kajakarstwa dla Wszystkich (Kierownik Szkoleń - Jerzy Świtek, ITiR PZKaj st. Związkowego),
w latach 2010 - 2018, brali udział:

Iza Książek NN Tomek Gromadzki
Krzysztof Kowalczyk Natalia Chamerska Kasia Roznerska
Piotr Cywiński Jarek Wolny Agata Bielak
Zyta Czarnowska Ania Lemiesz Jacek Kluczniok
Jarek Rypniewski Ewa Woźniak Beata Witkowska
Gosia Peplińska Uta Kuhn Janek Śledziowski
Jacek Beratz Justyna Gromadzka Jacek Seroczyński
Kuba Otta Damian Mrożek Ryszard Roman
Olek Doba Tomek Kowalczyk Tomek Kubiak Bielski

NN -brak zgody na publikację nazwiska


...a w okresie szkoleń Instruktorów Rekreacji Ruchowej w specjalności kajakarstwo, pracownicy dydaktyczno-naukowi Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

powrót na góręCopyright © instruktorzykajakowi.pl 2013