Podstawowy skład Zespołu to Instruktorzy Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego o specjalności "Szkolenie kajakowe". Podczas zajęć działania ich są wspomagane przez Instruktorów innych specjalności w zakresie ich zainteresowań oraz przez specjalistów z określonych dziedzin wiedzy lub praktyki kajakowej.


Poniżej prezentujemy sylwetki osób, na których oparty jest proces szkoleń prowadzonych przez Zespół.
Drwęca Jerzy Świtek - kierownik Zespołu. Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia Związkowego, członek Komisji Turystyki i Rekreacji PZKaj.


Z kajakarstwem rekreacyjnym związany od 1966 roku. Początkowo w Klubie Kajakowym "Trybuszon" przy Wyższej Szkole Marynarki Wojennej, następnie w Klubie Wodnym "Delfin" przy Oddziale PTTK Marynarki Wojennej, Klubie Kajakowym "Wodniak" przy Gdańskiej Stoczni Remontowej, a od 1987 roku jest członkiem Klubu Wodnego "Żabi Kruk" w Gdańsku. Na początku lat 90-tych pełnił tam funkcję Prezesa Zarządu odbudowując klub po maraźmie stanu wojennego. Komandor wielu imprez kajakowych, począwszy od Morskich Maratonów Kajakowych na Zatoce Puckiej, większości edycji Gdańskiego Festiwalu Kajakowego, Jesiennych Spotkań Kajakowych w Kolbudach aż do kierowania Mistrzostwami Polski Instruktorów Kajakarstwa.

Działając w ramach OZKaj w Gdańsku był współautorem cyklicznego biuletynu "Na kajakowym szlaku" i tam rozpoczęła się jego przygoda ze szkoleniem kajakowym. Początkowo na poziomie podstawowym poprzez organizację szkółek kajakowych, a następnie przy współpracy z KTiR PZKaj na poziomie szkoleń instruktorskich. W okresie funkcjonowania Instruktorów Rekreacji Ruchowej organizował i prowadził kursy IRR w specjalności kajakarstwo we współpracy z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Instruktor sportu w specjalności kajakarstwo.


Wiosło eskimoskie Marcin Sochaj Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia drugiego w specjalności "Szkolenia kajakowe"


Przygodę z kajakiem rozpoczął w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej gdzie ukończył kurs kajakarstwa morskiego uzyskując tytuł instruktora. Specjalizuje się w sprzęcie pływającym (projektuje i buduje kajaki morskie), ratownictwie kajakowym oraz nawigacji. Ta ostatnia specjalizacja wynika z równoległych zainteresowań żeglarstwem - posiada patent Jachtowego Kapitana Żeglugi Wielkiej (obecnie Kapitan Jachtowy).
Projektant oraz budowniczy kajakowych torów slalomowych podczas Mistrzostw Polski Instruktorów Kajakarstwa w Kolbudach.Radunia Emilia Chamerska Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia pierwszego w specjalnościach "Szkolenia kajakowe", "Prowadzenie grup spływowych" oraz "Organizacja spływów".


Kajakuje od 2005 roku. W 2007 roku uzyskała uprawnienia instruktorskie i zaczęła szkolić przyszłych kajakarzy i instruktorów podczas kursów IRR, szkółek kajakowych przy KW Żabi Kruk, a od 2010 r. kursów instruktorskich organizowanych przez KTiR PZKaj. Od kilku lat prowadzi sekcję kajakową dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Kierownik wakacyjnych, wędrownych obozów kajakowych dla młodzieży na rz. Brdzie i Wdzie, sędzia PZKaj i weryfikator Turystycznych Odznak Kajakowych.Radunia Tomek Kubiak - Bielski Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo, Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia drugiego.


Dzięki rodzicom kajakiem pływa od dziecka. Od 1976 roku członek Klubu Turystyki Kajakowej PTTK "Bractwo Wodne" w Bydgoszczy, a od 2006 roku Studenckiego Klubu Kajakowego "Morzkulc" w Gdańsku.
W 2011 roku zdobywa Mistrzostwo Polski Instruktorów Kajakarstwa. Pływa po różnych akwenach, choć szczególnie pasjonuje go kajakarstwo "zwałkowe" oraz (z racji posiadania patentu Kapitana Jachtowego) kajakarstwo morskie. Dużo czasu spędza na wodzie, a swoją wiedzą i doświadczeniem lubi dzielić się z innymi.Canis na canoe Krzysztof Kowalczyk "Canis" Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia trzeciego.


Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo. Wychował się nad jeziorem, ale prawdziwe kajakarstwo poznał dopiero na kursie ITiR PZKaj, od tego czasu uprawia kajakarstwo zwałkowe. Propaguje też kanuing na Mazurach, gdzie mieszka od urodzenia, a od kilku lat organizuje ogólnopolskie spływy miłośników kanu. Instruktor harcerski z doświadczeniem polowym w rezerwie, niegdyś lider Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska i miłośnik szkoły przetrwania. W 2011 na OMPIK-u był 4 w klasyfikacji indywidualnej. Prawie zawsze ma na spływie termos z Canisówką II – …trzeba samemu spróbować. Nikomu nie udało się jeszcze namówić go do alkoholu, więc nie próbuj, ale czasem udaje się go namówić na śpiewogranie. Jeśli trzeba każdemu, kto poprosi, potrafi ustawić kręgosłup.


Michał foto Michał Raczyński Instruktor Turystyki i Rekreacji PZKaj stopnia drugiego o specjalnościach: Szkolenia Kajakowe, Prowadzenie spływu.


Również Ratownik Wodny, Płetwonurek P1 CMAS, Sternik Motorowodny. Od 2014 roku kierownik, instruktor i animator letniego wypoczynku w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Kajakarstwo jest jego największą pasją, organizuje warsztaty kajakowe dla dzieci i młodzieży, zabezpiecza spływy kajakowe, promuje bezpieczne kajakarstwo.

Radunia Kasia Roznerska Ratownik medyczny...


...a ponadto żeglarz Jachtowy, Starszy Sternik Motorowodny, członek Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, organizator oraz instruktor kursów pierwszej pomocy, członek służb porządkowych imprez masowych.
Ukończone kursy: instruktorski BLS-AED (Europejskiej Rady Resuscytacji), CPR (American Heart Association).

Radunia Piotr "cywil" Cywiński Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo.


Ratownik Systemu (KPP), ratownik wodny, sternik jachtowy, wieloletni instruktor i dydaktyk harcerski, miłośnik wypraw górskich i morskich, organizator manewrów medycznych, zawodowo specjalista elektroniki morskiej.W poprzednich edycjach szkoleń brali udział również:

Olek DobaTomek Gromadzki Ania Lemiesz
Natalia ChamerskaZyta Czarnowska Jarek Wolny
Jarek RypniewskiEwa Woźniak Beata Witkowska
Gosia PeplińskaUta Kuhn Janek Śledziowski
Jacek BeratzJustyna Gromadzka Jacek Seroczyński
Kuba OttaDamian MrożekRyszard Roman
Agata BielakJacek Kluczniok

...a w okresie szkoleń Instruktorów Rekreacji Ruchowej w specjalności kajakarstwo, pracownicy dydaktyczno-naukowi Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

powrót na góręCopyright © instruktorzykajakowi.pl 2013